אודאודואאאאת ות מכון שפי
תיכון ש.פ.י הוא תיכון פרטי המפוקח על ידי משרד החינוך (מוכר שאינו רשמי).
הדגש הוא מתן הזדמנות לכל תלמיד להצליח בלימודיו ולהוכיח את יכולותיו גם בדרכים אחרות אבל להגיע לקו הגמר.
 
בביה"ס לומדים כ 50 תלמידים מיהוד והסביבה. אוכלוסיית ביה"ס היא בעיקרה תלמידים שנפלטו או לא מצאו את מקומם במסגרות תיכון רגילות,גדולות ועמוסות ואנו מהווים עבורם מקום קטן ואינטימי שבו יוכלו להתמודד ולהצליח. חלק מהתלמידים הם בעלי לקויות למידה ובעיות קשב וריכוז.
כל התלמידים ניגשים לבגרויות. והם מסיימים כבוגרים בעלי תעודת בגרות מלאה, מקצתם עם בגרות חלקית ואפשרות להשלים בעתיד אצלנו. לכל תלמיד ניתנת אפשרות לבחור מגמה ואפילו מספר יחידות . חלקם ניגשים ל4-5 יחידות לימוד באנגלית ומתמטיקה. 
החזון- לכוון כל תלמיד למצוא את הייחודיות שבו, את היכולות ,הכוחות והחוזקות בעזרתם יצליח בלימודים אקדמיים, כאזרח  ובוגר ערכי,
 
תרגום החזון למעשה: פיתוח ותכנון תוכנית לימודים המבוססת על מיומנויות למידה וחשיבה, חקר, התמודדות עם דילמות , אסטרטגיות למידה, במטרה להביא ללומד עצמאי ומצליח.אנו מכוונים לכך שלכל תלמיד בוגר יהיו המיומנויות והכישורים הדרושים להתמודדות עם החיים האמיתיים המחכים לו בעתיד
אנו מאמינים ופועלים על פי אמרתו של דרווין פ. קינגסלי: " יש לך כוחות שמעולם לא חלמת עליהם, אתה יכול לעשות דברים שמעולם לא שיערת שתוכל לעשות. אין גבולות למה שביכולתך לעשות מלבד גבולות תודעתך באשר למה שאין ביכולתך לעשות. אל תחשוב שאינך יכול. חשוב שאתה יכול." 


"מורה משפיע על הנצח, הוא לעולם לא  יוכל לדעת היכן ההשפעה שלו נגמרת"/ הנרי ברוקס אדמס.
 
אנו פועלים למיצוי החוזקות והיכולות של כל תלמיד ותלמיד. שואפים למצויינות והצטיינות ומנחילים זאת באהבה כדרך חיים.

אודות תיכון ש.פ.י 

נשמח אם תעיינו בסעיפים הבאים  כדי ללמוד על הדרך שבה אנו מאמינים. לחיצה על כל ראש פרק תוביל לדף הסבר נוסף